Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuTurystyka dla aktywnych

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Dorota Kazimierczak | 2015-03-26 12:45:57
śląskie, turystyka, góry, beskidy

Na amatorów aktywnego wypoczynku na Śląsku czekają m.in. urokliwe zakątki wyżyn Śląskiej i Krakowsko-Częstochowskiej, Pagóry Jaworznickie, Kotlina Oświęcimska, a także Beskidy: Śląski, Żywiecki i Mały.

 

Jura Krakowsko-Częstochowska, poprzez ukształtowanie terenu i formy skalne, przyciąga amatorów wspinaczki skałkowej. Miłośnicy tego sportu cenią sobie zwłaszcza Skałki Kroczyckie, Podlesickie, Rzędkowickie, Włodowickie, rejon Okiennika oraz rejon Olsztyna, Podzamcza i Ryczowa.

W wyniku zjawisk krasowych na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej powstało ponad 900 jaskiń i schronisk skalnych, zgrupowanych w okolicy Olsztyna, Potoku Złotego, Podlesic i Smolenia.

Zimą na amatorów białego szaleństwa czekają Beskidy, dysponujące ponad 150 wyciągami narciarskimi. Szczyrk, Korbelów, Brenna, Ustroń, Istebna, Wisła – to tylko niektóre z miejscowości, które przyciągają narciarzy.

W innych porach roku Beskidy zachęcają do turystyki pieszej. W całym regionie wytyczono i oznakowano 4670 km pieszych szlaków turystycznych, powstają też coraz liczniejsze szlaki rowerowe.