Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMiędzy nauką a gospodarką

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Mackiewicz | 2015-03-24 23:21:51
śląskie, parki przemysłowe, inwestycje

Wśród kilkunastu parków przemysłowo-technologicznych działających w regionie należy wymienić m.in.: Górnośląski Park Przemysłowy, Park Naukowo-Technologiczny „Technopark Gliwice”, Sosnowiecki Park Naukowo-Technologiczny, Śląski Park Przemysłowo-Technologiczny.

„Technopark Gliwice” oferuje przedsiębiorcom m.in. przeprowadzanie audytów innowacyjności, usługi mentoringu i doradztwa, a także możliwość dołączenia firmy do tzw. wirtualnego inkubatora, co pozwala na jej zarejestrowanie pod znanym adresem bez konieczności najmu lokalu.

W większości miast regionu można też znaleźć tzw. inkubatory przedsiębiorczości. To spółki, które firmom innowacyjnym oferują wsparcie infrastrukturalne, marketingowe i szkoleniowe.

Jeśli ktoś nie chce inwestować w strefie ekonomicznej – np. ze względu na profil swojej działalności lub z powodów geograficznych, może sam znaleźć grunty pod inwestycje. Bieżące zestawienia wszystkich przygotowanych pod inwestycje terenów i obiektów prowadzą bowiem m.in. władze regionalne. Szczegółową listę, dostępną także w języku angielskim, z podziałem na tereny zielone, hale produkcyjne i powierzchnie biurowe, można znaleźć na stronie internetowej Śląskiego Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera http://invest.slaskie.pl. Na tej samej witrynie znajduje się też wiele wskazówek dotyczących nie tylko ofert inwestycyjnych, ale i całego regionu, jego zasobów, przedsiębiorczości i tzw. otoczenia biznesowego. Aktualną, interaktywną mapę terenów inwestycyjnych Śląskiego można znaleźć też na stronie internetowej http://invest-in-silesia.pl/?page=oferty-inwestycyjne.

Przedsiębiorstwa, które chcą eksponować swe produkty lub usługi np. podczas targów, przy planowaniu swych przedsięwzięć mogą uwzględnić to, że województwo śląskie jest jednym z najważniejszych w kraju ośrodków wystawienniczo-targowych. Imprezy targowe organizowane są w największej w kraju hali widowiskowo-sportowej „Spodek”. W 2008 r. otwarto w Sosnowcu Centrum Targowo-Wystawiennicze Expo Silesia. Corocznie w Katowicach organizowany jest natomiast Europejski Kongres Gospodarczy.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Brama wjazdowa przesuwna

Brama żaluzjowa charakteryzuje się oryginalną konstrukcją składającą się ze stalowych przęseł, kt...
Polska - ZIELONA GÓRA 2021-04-28 Dodał: Marciniak Ogrodzenia Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

CARPORT WIATA GARAŻOWA STYL HORYZONTAL

W naszej ofercie znajdują się bardzo eleganckie i przestronne wiaty garażowe, wykonane ze stali o...
Polska - ZIELONA GÓRA 2021-04-28 Dodał: Marciniak Ogrodzenia Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

Ogrodzenia nowoczesne

Marciniak Ogrodzenia oferuje Państwu ogrodzenia palisadowe ze stali ocynkowanej ogniowo. Dzięki t...
Polska - ZIELONA GÓRA 2018-04-11 Dodał: Marciniak Ogrodzenia Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert